A villanykapcsoló megnyomásakor az információ eljut a CORE vezérlőegységbe. A CORE kiértékeli, hogy milyen műveletet kell végrehajtani, mint pl.: a nappali csillár kapcsolódjon fel. A kiértékelést követően a CORE parancsot ad a megfelelő egységnek, hogy hajtsa végre a feladatot. Miután a feladat végrehajtódott és van megfelelő internetkapcsolat, a CORE kitükrözi a felhőbe. A műveletet a kapcsoló a CORE és a végrehajtó egység végzi el, a rendszer teljesen független a felhőtől.
A rendszer ugyanígy működik abban az esetben is, ha egy a CORE-ral azonos helyi hálózathoz csatlakoztatott okostelefonnal szeretné felkapcsolni a világítást. A helyi hálózati kommunikáció esetében SSL titkosítást használ, ugyanazt, amit az internetes bank használatánál szoktak alkalmazni.
Amenniyben nem tartózkodik otthon, nem csatlakozik a helyi hálózathoz, így az internetkapcsolat / felhő biztosítja az összeköttetést a CORE és az okostelefon között.
A rendszer nem függ az internetkapcsolattól, a felhőtől. A felhő csak megkönnyíti és biztonságossá teszi a távoli elérést.
A felhő háttér előnyei
Nincs szükség IP cím beállításokra, nem szükséges a router beállítás sem.
Internet szolgáltató vagy router csere esetén nem kell konfigurációs beállításokat végrehajtani.
Nagyobb biztonság, a felhasználó IP címe nem látható a nyilvános internet hálózaton.
Tökéletes készenléti idő és globális elérhetőség. TapHome a Microsoft Azure felhőalapú szolgáltatást használja, amely a világ egyik legjobb szolgáltatója.
A TapHome ingyenesen biztosítja a felhő alapú háttérszolgáltatást.
Alternatív csatlakozási lehetőségek
A rendszert számos felhőn kívüli megoldással is lehet vezérelni. Ha előnyben részesíti a statikus IP címeket, akkor használhat Dyn DNS szolgáltatást a közvetlen kapcsolathoz. VPN szintén használható. Aki nem szereti a különböző hálózatok használatát, a CORE teljes mértékben leválasztható a belső és külső hálózatról. Ebben az esetben hagyományos nyomógombokon, kapcsolókon és termosztátokon keresztül vezérelhető a rendszer.